Jacobs & Morawska Fine Art Consulting

The Art of Collecting and Investing in Art
As managed by Museum Professionals 

Sztuka Kolekcjonowania oraz Inwestowania w Sztukę

Zarządzana przez ekspertów z branży muzealniczej

Jacobs & Morawska to firma konsultingowa, która dostarcza kompleksowy zakres usług prywatnym i korporacyjnym kolekcjonerom sztuki.

Sztuka Kolekcjonowania oraz Inwestowania w Sztukę

Zarządzana przez ekspertów z branży muzealniczej

Jacobs & Morawska to firma konsultingowa, która dostarcza kompleksowy zakres usług prywatnym i korporacyjnym kolekcjonerom sztuki.

Jacobs & Morawska to firma konsultingowa, która dostarcza prywatnym i korporacyjnym kolekcjonerom sztuki kompleksowy zakres usług. Naszą firmę wyróżnia zespół ekspertów z branży muzealniczej; dawnych kuratorów oraz dyrektorów muzeów.

Zespół ekspertów nadzoruje Joseph Jacobs, który przez ponad 45 lat współtworzy świat sztuki jako profesor uniwersytecki, kurator i dyrektor muzeów, prywatny doradca, pisarz oraz krytyk sztuki. Tworzone przez niego wystawy muzealne były odznaczane międzynarodowymi wyróżnieniami, a współtworzona przez niego książka – Jansons History of Art – jest zapewne najsłynniejszą na świecie książką o sztuce, o której często nazywa się „Biblią” historii sztuki. Posiada znaczące kontakty w świecie sztuki, w tym najważniejszych muzealnych specjalistów, galerzystów, ekspertów z domów aukcyjnych, targów sztuki, magazynów artystycznych, jak również prywatnych oraz korporacyjnych kolekcjonerów, prywatnych marszandów oraz konsultantów.

Kasia Morawska współtworzy świat sztuki od ponad 25 lat, początkowo jako artystka w Londynie, by później stać się wziętą projektantką wnętrz. W 2008 założyła niezależną, alternatywną Galerię Unit24, tuż obok Tate Modern. Kasia Morawska również zainicjowała znaczące projekty filantropijne w Los Angeles i w Warszawie. Posiada obszerne kontakty w świecie sztuki, biznesu i finansów. W firmie Jacobs & Morawska zajmuje się nadzorowaniem relacji z klientami oraz usługami takimi jak wycena dzieł sztuki, ubezpieczenie, transport, montaż, katalogowanie i rejestracja kolekcji oraz styl życia oparty o sztukę.

Jacobs & Morawska również doradza i dostarcza klientom pełną gamę usług finansowych i prawniczych, włączając w to planowanie spadkowe i podatkowe, pomoc prawną i dokumenty prawne. Jesteśmy również ekspertami w zarządzaniu kontami inwestycyjnymi w sztukę oraz funduszami inwestycyjnymi opartymi na sztuce.

Jacobs & Morawska oferuje także program Sztuka Pod Zastaw, pozwalający kolekcjonerom pozyskiwać kapitał poprzez użycie posiadanej przez niej sztuki jako zabezpieczenia. Naszymi strategicznymi partnerami są światowej sławy autorytety w tych dziedzinach, dzięki czemu zapewniamy naszym Klientom najwyższej jakości usługi.

Jacobs & Morawska to firma, która kreuje styl życia. Swobodne poruszanie się w świecie sztuki i poszerzenie wiedzy o sztuce ułatwią Klientom firmy i galerii ekskluzywne wyjazdy do muzeów, na targi sztuki, udział w światowych biennale oraz aukcjach w renomowanych domach aukcyjnych na świecie. Nasi pracownicy zapewniają Klientom indywidualną obsługę oraz program dopasowany do indywidualnych zainteresowań. Zapoznamy Państwa z najważniejszymi ludźmi w świecie sztuki, w tym z kuratorami oraz dyrektorami muzeów, pracownikami galerii, marszandami, ekspertami z domów aukcyjnych oraz innymi kolekcjonerami.

By dowiedzieć się więcej o naszych usługach, kompetencjach, zarządzie, partnerach strategicznych prosimy wybrać odpowiednią kategorię z menu bądź jedno z okien poniżej.